به سایت مهدهای کودک سازمان بهزیستی کشور خوش آمدید

       
       
  
۱۳۹۸/۰۷/۰۲

زنگ مهر توسط رییس سازمان بهزیستی کشور آقای دکتر قبادی دانا به صدا در آمد

زنگ مهر توسط دکتر وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور در مهد کودک ایران مهر شهر تهران نواخته شد در ادامه بخوانیم ....

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، رییس سازمان بهزیستی کشور در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و مقام والای دانش آموزان شهید، آغاز سال تحصیلی را به همه خانواده های ایرانی تبریک گفت و افزود: انرژی مضاعفی در روز  اول مهر در تک تک افراد جامعه ایجاد می شود تا با روحیه ای جدید و  پر نشاط به استقبال سال جدید تحصیلی بروند.

وی افزود: طی سال های گذشته در بهزیستی فعالیت های مثبت و مهم بسیاری صورت گرفته است اما نباید به شرایط موجود قانع باشیم و از محوری ترین مسائلی که مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بر آن تاکید داشته اند؛ پرورش نسل آینده است و به همین دلیل توسعه و تجهیز و ارتقای کمی و کیفی مهدهای کودک ضروری است.

وی افزود: البته این امر مهم جز با حضور فعالانه، همدلی و همراهی تمامی دست اندرکاران مهدهای کودک در سراسر کشور انجام نمی شود همچنین بخش خصوصی در این زمینه بار بزرگی بر دوش دارد و کمک و همکاری این بخش با بخش دولتی در ارتقا و تعالی مهدهای کودک نقش مهمی ایفا می کند. 

وی تاکید کرد: همچنین در این زمینه عدالت و توزیع مناسب امکانات در سراسر کشور مد نظر ماست و تامین اعتبار  بیشتر برای اجرای کامل طرح یک وعده غذای گرم در روستامهدها و مهدهای حاشیه ای و توجه بیش از پیش  به اینگونه مهدها، در دستور کار این سازمان قرار دارد.

قبادی دانا با اشاره به اهمیت آموزش مهارت های زندگی به کودکان گفت: پیشگیری از معضل بزرگ اعتیاد با فراگیری مهارت های زندگی و تاب آوری اجتماعی از سنین کودکی آغاز می شود و باید از فرصت طلایی حضور کودکان در مهدها استفاده کرد، چراکه در دوران سالمندی ما، نسل جوان جامعه همین فرزندانی هستند که امروز در مهدهای کودک آموزش می بینند و می توانند جامعه بزرگ ایران اسلامی را ارتقا دهند.

رییس سازمان بهزیستی کشور در ادامه گفت: ابهامات قانونی در وظایف مشترک آموزش و پرورش و بهزیستی در تربیت کودکان وجود دارد که مذاکرات مطلوب در خصوص رفع این ابهامات  با مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت آموزش و پرورش آغاز شده و پی گیری می شود.

وی درپایان بر استفاده از روش های نوین آموزشی در آموزش و پرورش کودکان در مهد های کودک تاکید کرد و افزود: استفاده از تجارب دیگران قطعا به معنای کپی برداری نیست بلکه استفاده از محتوای غنی فرهنگ ایرانی و اسلامی خودمان حتما مورد نظر است که به همکاری تمامی دستگاه ها و نهادها، اساتید دانشگاه، علمای حوزه علمیه و... داریم و دست همه آنها را به گرمی می فشاریم.

این مراسم با قصه گویی رئیس سازمان بهزیستی داستانی با مفهوم، کمک به دیگران و همکاری جمعی، برای کودکان این مهدکودک پایان یافت.

منبع : سایت مهدهای کودک
تعداد بازدیدها : ۷۸

کلیه حقوق این سایت به دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور تعلق دارد.