به سایت مهدهای کودک سازمان بهزیستی کشور خوش آمدید

       
       

مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز مهدکودک چیست و به کجا باید مراجعه کنم؟

جهت دریافت مجوز مهدکودک با مطالعه بخش قوانین و مقررات قسمت دستورالعمل اداره، تاسیس و انحلال انواع مهدهای کودک و با همراه داشتن مدارک مورد نیاز به معاونت اجتماعی، دفتر امور کودکان و مهدهای کودک استان جهت هماهنگی و جهت تشکیل پرونده به دفاتر پلیس +10 نزدیک محل سکونت خود مراجعه نمایید.

 

 

 

برای شکایت و رسیدگی به عملکرد مهدهای کودک چه کنیم؟

در صورتی که از عملکرد واحدها، مراکز و دستگاه‌های مرتبط و تحت نظارت سازمان بهزیستی انتقاد و یا شکایت دارید، می‌توانید از طریق پیام کوتاه شماره 30008530 به صورت مستقیم با مسئولان دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و یا پیام کوتاه به شماره  3000012333 به صورت مستقیم با مسئولان دفتر امور کودکان و مهدهای کودک سازمان بهزیستی کشور تماس بگیرید.

 

 

 

برای اطمینان از سلامت شنوایی نوزادم به کجا مراجعه کنم؟
 

شما می توانید برای سنجش شنوایی کودک خود به پایگاه های دائمی سنجش شنوایی مراجعه کنید. آدرس این مراکز را می توانید از معاونت پیشگیری بهزیستی استان محل زندگی خود سؤال کنید.

 

 

 

برای سنجش بینایی کودکم به کجا مراجعه کنم؟
 

شما می توانید برای سنجش بینایی کودک خود در زمان اجرای طرح آمبلیوپی (سنجش بینایی) که در آبان ماه هر سال اجرا می شود، به مهدکودک های سراسر کشور مراجعه کنید.

 

 

سامانه صدای مشاور چیست؟

در این خدمت افرادی که مشکلی را در زمینه‌های خانوادگی، روانی، شغلی، تحصیلی و ... دارند با شماره تلفن 1480 تماس می‌گیرند و مشاوران و روانشناسان آموزش دیده با استفاده از فنون و مهارت‌های مشاوره تلفنی بدون اینکه اصراری برای شناسایی فرد داشته باشند به فرد خدمات مشاوره ارائه می‌دهند.

 

 

سامانه 123 چیست؟

شما می توانید هر لحظه با کارشناسان خط تلفن اورژانس اجتماعی 123 در موارد کودک آزاری، همسر آزاری، معلول آزاری، سالمند آزاری و خودکشی تماس حاصل فرمایید.

کلیه حقوق این سایت به دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور تعلق دارد.